Alüminyum gümüş rengi sünek bir metaldir. Yumuşak ve esnek yapılı bir metal olan alüminyum kolayca dövülebilir, işlenebilir ve şekillendirilebilir. Yoğunluğu düşük bir malzeme olduğu için hafiftir. Zehirleyici ya da manyetik olmayan alüminyum, korozyona karşı yüksek dayanıklılığı olan bir metaldir. Alüminyum tüm bu özellikleri ile endüstrinin hemen hemen her alanında kullanılabilir ve dünya ekonomisi için de çok önemli bir malzemedir.

Alüminyum sanayinin her alanında oldukça yaygın kullanılan bir malzeme olduğu için hurda alüminyum da pek çok farklı alandaki atıklardan çıkmaktadır ve hurdacılık sektöründe en çok alım satımı yapılan malzemelerden biridir.

Üretim artığı alüminyumlar, alüminyum içecek kutularının artıkları, offset matbaa hurdaları, araç jantlarının hurdaları, alüminyum makine hurdaları ve alüminyum mutfak eşyalarının hurdaları hurda alüminyum elde edilen yerlerden bazılarıdır. Hurda alüminyum profil doğrama atölyelerinde, tabela imalatında, mutfak gereçlerinin üretiminde kısacası alüminyum imalatı yapan pek çok atölye ve fabrikada geri dönüştürülerek kullanılmaktadır.

Dallı Metal olarak hizmet kalitemizden taviz vermeyerek hurda alüminyumları hurdacıdan alıyor, stokluyor ve hurda alüminyum işleyerek geri dönüşüme katkı sağlayan imalatçı müşterilerimize ulaştırıyoruz.